رعایت نکاتی برای زیبایی صورت بدون آرایش

در این آموزش برای آرایش چشم و آرایش لب ها، از رنگ های روشن و ملایم استفاده می کنیم. هر چقدر رنگ ملایم تر باشد، آن ها را جذاب تر و زیباتر میکند.

ترکیبات آرایش صورت

ترکیبات آرایش صورت، شامل یک سایه ملایم قهوه ای یا گلبهی خیلی کمرنگ، خط چشم ساده، ریمل، یک رژ لب لایت و همرنگ لب است.

 

برای آرایش محو و نامریی هیچ گاه از کرم و کرم پودرهای براق و خیلی روشن استفاده نکنید. در این نوع آرایش، لوازم آرایش پودری به همراه قلم های مخصوص آن ها در سایزهای مختلف مورد نیاز است.

با نازکترین قلم مو با استفاده از پودرهای فشرده به رنگ دودی و مشکی مات، خطی باریک و نازک لابلای مژه های بالا که گاهی عرض آن نیم سانت بیشتر نیست به اندازه خود چشم بکشید و سعی کنید این خط از چشم بیرون نزند. فقط حالت چشم را کمی تغییر دهید.

از ریمل بدون خورده مژه تنها برای تیره کردن مژه ها و جدا ساختن آن ها از هم استفاده میشود. اول از عرض مژه ها و بعد از آن، تنها مژه های بالا را از طول ریمل بزنید. ابروها را با برس ابرو به سمت بالا بکشید و حالت دهید. سپس با برس پهن و مخصوص پودرهای پوشاننده صورت، همه نقاط را خوب بپوشانید که بهتر است برای یک دست شدن و محو شدن لکه های قهوه ای، اول روی این نقاط پودر زده و سپس دوباره همه صورت را کامل و یکدست بپوشانید. پس از اینکه رژگونه تمام شد، از برس قبلی استفاده کنید.

روی رژگونه این برس را بکشید تا رژگونه محو شود؛ حتی از این برس برای پشت چشم ها استفاده کنید تا کاملا صورت به یکنواختی برسد. بعد از آن می توانید از یک رژ لب طبیعی مثل گلبهی استفاده کرده و جلوه ای شیک و طبیعی داشته باشید.

۱۰ نکته آرایش و زیبایی برای دختران نوجوان

  1. سعی کنید زیاد آرایش نکنید.

  2. از مواد آرایشی طبیعی که دارای پایه گیاهی هستند استفاده کنید.

  3. سعی کنید از لوازم آرایشی مرغوب استفاده کنید.

  4. به اندازه کافی آب بنوشید.

  5. قبل از رفتن به رختخواب، حتما آرایش خود را پاک کنید.

  6. موهای خود را کوتاه نگه دارید.

  7. پوست بدن تان را همیشه چرب نگه دارید.

  8. سبزیجات به رنگ سبز را فراموش نکنید.

  9. از گوشت قرمز اجتناب کنید.

  10. به جای استفاده از اسپری، از عطر استفاده کنید.

چگونه بدون آرایش زیبا به نظر برسیم؟

شاید بعضی از دختران نوجوان تمایل زیادی به

آرایش صورت نداشته باشند اما می خواهند زیبا وجذاب به نظر برسند. ما آیتم های زیر را پیشنهاد میکنیم:

۱- استراحت کافی

هر شب به مقدار کافی بخوابید. این مقدار بین ۶ الی ۸ ساعت در نظر گرفته شده است. به اندازه کافی آب بنوشید. از نوشیدنی های الکلی و قندی پرهیز کنید تا بتوانید پوست خوب و جذابی داشته باشید.

۲- ابروهای تان را مرتب کنید

ابرو یکی از مهمترین بخش های صورت است و تاثیر زیادی بر صورت دارد. اندازه و فرم آن را میتوانید در یک آرایشگاه خوب، تغییر دهید.

۳- به صورت و بدن تان مرطوب کننده بزنید

هر روز از یک مرطوب کننده خوب بر صورت و بدن تان استفاده کنید. سعی کنید کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید. حتی در روزهای بارانی از کرم ضد آفتاب استفاده شود و شب ها سعی کنید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید که پوست تان نرم و زیبا شود.

آرایش صورت

۴- رژیم غذایی

مصرف میوه و سبزیجات باعث شادابی پوست میشود. سعی کنید قبل از غذا از میوه استفاده کنید تا پوستی شاداب و زیبا داشته باشید.

 

 

۵- موهای سالم

برای موهای تان از شامپوهایی که مناسب نوع موی شما است، استفاده کنید. اکثر خانم ها هر روز که از شامپو استفاده میکنند، از نرم کننده هم استفاده میکنند؛ به خاطر همین باعث میشود مو چرب و روغنی به نظر برسد.آرایش صورت

چگونه کم آرایش کنیم ولی زیبا و جذاب به نظر برسیم؟

آرایش میتواند خانم ها را زیباتر یا زشت تر نشان دهد. اگر همیشه آرایش کنید و یک روز آرایش در صورت شما نباشد، چهره شما خسته و بیمار به نظر میرسد. همیشه سعی کنید آرایش طبیعی و ساده داشته باشید. همیشه آرایش کم داشته باشید و همچنان خوب به نظر برسید.

۱- آینه بزرگ نما

برای آرایش کردن از یک آینه کوچک بزرگ نما استفاده کنید. سعی کنید از یک مرطوب کننده خوب برای زیرسازی آرایش خود استفاده کنید. این کار کمک خواهد کرد تا از به وجود آمدن چین و چروک جلوگیری شود.

 

 

۲- پوست خودر ا زیرسازی کنید

از یک کرم پودر خیلی خوب کمرنگ تر از پوست خود استفاده کنید تا لکه ها و نقطه های قهوه ای را بپوشاند.آرایش صورت

۳- رژگونه بزنید

از رژگونه صورتی کمرنگ یا هلویی طبیعی استفاده کنید. این کار فقط کمی به صورت شما رنگ و لعاب میدهد اما زیبایی خاص به چهره شما خواهد داد.

۴- مژه های خود را فر دهید

از یک فر مژه استفاده کنید تا مژه زیبای تان بدون اینکه به هم چسبیده باشد یا ریمل از آن چکه کند، به چشم بیاید.

۵- سایه چشم اضافه کنید

 برای آرایش صورت کمی هم پودر سایه را به پلک تان بزنید.

 

 

۶- رژ لب ملایم استفاده کنید

برای لب هایتان از رژ لب ملایم استفاده کنید که درخششی به لب هایتان بدهد.