ماسک صورت شکلات برای جوان سازی پوست

 

ماسک شکلات برای جوان سازی پوست :

دراین مقاله با یک ماسک صورت شکلات برای جوان سازی پوست خواهید شد که برای همه پوست ها مناسب است و باعث می شود پوست صورتتان به روشی طبیعی جوان تر به نظر برسد.

 

ماسک صورت شکلات یک ماسک جوان کننده پوست محسوب می شود که برای همه پوست ها مؤثر واقع می شود. کاکائو برای پوست بسیار مفید است و آنتی اکسیدان های قوی دارد که با رادیکال های آزاد مقابله کرده و از پیری پوست جلوگیری می کنند. فلاون های کاکائو به بهبود بافت پوست و آب رسانی پوست کمک می کنند. علاوه بر این کاکائو حاوی مواد معدنی است که رشد سلول ها و بازسازی بافت ها را تحریک می کند.

 

برای دیدن محصولات مختلف پوست صورت اوریف لیم کلیک نمایید .

در  ماسک صورت شکلات ماست، بلغور جو دوسر و عسل وجود دارد. ماست خاصیت مرطوب کننده و ضد پیری دارد که باعث می شود پوست های زمخت، نرم شوند و درخشندگی پوست جوان را به دست بیاورند. همچنین ماست حاوی اسیدلاکتیک است که به آرامی لایه برداری می کند، منافذ پوست را تنگ می کند، لکه های پوست را کاهش می دهد و پوستی را که زیر آفتاب مانده، بهبود می بخشد.

بلغور جو دوسر نیز یک ماده فوق العاده مفید است که در این ماسک وجود دارد. بلغور جو دوسر هم منافذ پوست را تمیز می کند و هم پوست را نرم و صاف می کند. بلغور جو دوسر چربی اضافی پوست را می گیرد و از آنجا که حاوی ساپونین است، به عنوان یک لایه بردار عمل کرده و سلول های مرده پوست و باکتری های جوش زا را از بین می برد. علاوه بر این، بلغور جو دوسر pH پوست را حفظ می کند.

مزایای بی شمار عسل برای پوست صورت باعث می شود عسل یک انتخاب عالی برای هر نوع دستورالعمل مراقبت از پوست باشد. عسل به حفظ رطوبت پوست کمک کرده و رنگ طبیعی پوست را به پوست بازمی گرداند. همچنین، خاصیت ضدالتهاب و ضد میکروب عسل پوست های مستعد جوش را نرم و صاف کرده و از آن ها محافظت می کند.

نحوه تهیه ماسک صورت شکلاتی در خانه:

مواد لازم:

  • پودر کاکائویی که شیرین نباشد

  • ماست ساده

  • بلغور

  • جو دوسر

  • عسل

  • کاسه

  • قاشق

  • پیمانه اندازه گیری

مراحل تهیه:

یک قاشق غذاخوری پودر کاکائو را داخل کاسه بریزید.دو قاشق غذاخوری ماست ساده به آن اضافه کنید.یک قاشق غذاخوری پودر بلغور جو دوسر به مواد اضافه کنید.مواد خود را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید.

نحوه استفاده از ماسک صورت شکلاتی

ابتدا صورت و گردن خود را بشویید و خشک کنید. سپس ماسکی که آماده کرده اید را روی نواحی موردنظر بمالید.۱۵ الی ۲۰۰ دقیقه منتظر بمانید.با استفاده از یک دستمال مرطوب یا حوله نرم ماسک را از روی صورت خود پاک کنید.با آب ولرم صورت خود را بشویید و خشک کنید.این ماسک را یک الی دو بار در هفته مورد استفاده قرار دهید.

 

نکات مهم:

از عسل خام و طبیعی استفاده کنید.برای تهیه پودر بلغور جو دوسر، بلغور جو دوسر را در مخلوط کن بریزید یا از آرد بلغور جو دوسر استفاده کنید. اگر پوستتان خشک است، کمی روغن زیتون به مخلوط خود اضافه کنید. اگر پوستتان حساس است، به جای ماست از خامه استفاده کنید.مصرف شکلات تلخ در حد متوسط برای پوست مفید است. تحقیقات نشان داده اند که شکلات تلخ یا نوشیدنی های شکلاتی که سرشار از فلاون هستند، به محافظت از پوست صورت در مقابل اشعه فرابنفش مضر کمک می کنند.

برای دیدن محصولات مختلف پوست صورت اوریف لیم کلیک نمایید .