روش های تقویت مژه با روغن کرچک

آیا محصول طبیعی وجود دارد که با قیمتی ارزان مژه ها را زیبا کند بله، وجود دارد و آن روغن کرچک است.

هنگامی که ما در مورد روغن کرچک صحبت می کنیم، در مورد خواص ملین بودن آن فکر می کنیم. بله آن یک ملین طبیعی است که به راحتی در هر خانه ای وجود دارد و خواص آن شناخته شده است. با این حال، جدا از اینکه ملین فوق العاده ای است، به تازگیی به عنوان یک درمان معجزه آسا برای رشد مژه شناخته شده است.

کسانی که می خواهند مژه ضخیم تری داشته باشند می توانند از این روغن استفاده کنند. اکنون ببینیم با روغن کرچک چگونه می توانیم مژه ها را قوی و زیبا کنیم؟

چرا روغن کرچک برای تقویت مژه مفید است؟

روغن کرچک غنی از ویتامین E و دیگر پروتئین ها و مواد معدنی است. همچنین دارای خواص ضد قارچ و ضد باکتری است که در رشد و تقویت فولیکول های مو مفید است. این روغن همچنین دارای تری گلیسرید از اسیدهای چرب همراه با ریسینلیدیک اسیدد است، که یک محصول بسیار عالی ضد التهابی است.

برای دیدن محصولات مراقبت از پوست کلیک کنید .

نحوه استفاده از روغن کرچک برای تقویت مژه

پس از دانستن در مورد اثرات شگرف روغن کرچک، اکنون ببینیم برای تقویت مژه چگونه از آن استفاده کنیم. اما قبل از آن، باید بدانید که چگونه روغن کرچک خوب بخریم. انتخاب روغن کرچک بسیار مهم است باید دقت کنیم که خالص و طبیعی باشد. درر بازار روغن کرچک صنعتی هم وجود دارد که کاملا متفاوت از روغن کرچک طبیعی است و اصلا توصیه نمی شود.

روغن کرچک بهتر است در شب قبل از خواب استفاده شود.

دو مرحله دارد:

در مرحله اول، صورت و چشم را به خوبی با آب معمولی شسته و سپس با یک حوله خشک کنید. سپس، روغن کرچک را با یک برس ریمل از لبه داخلی چشم بزنید دقت کنید که روغن حتما باید به ریشه مژه برسد. این کار را برای چشم دیگر هم انجام دهید.

در مرحله دوم، در صورتی که زیر چشم روغن ریخته باشد آن را تمیز کنید. صبح روز بعد مژه ها را بخوبی بشوئید. این مهم است چون در صبح نباید ذره ای روغن باشد چون اگر به داخل چشم برود عواقب خطرناکی دارد. هر شب این کار را انجام دهید.

شیوه های دیگر استفاده :

۱ – روغن کرچک با گلیسیرین و سفیده تخم مرغ:

مخلوط گلیسیرین و سفیده تخم مرغ فقط دو قطره را می توان با روغن کرچک برای تقویت مژه ترکیب کرد. این مخلوط می تواند مفید تر باشد چون سفیده دارای پروتئین بالایی است و پروتئین به رشد مو کمک میکند

۲ – روغن کرچک با روغن زیتون:

به منظور افزایش فواید روغن کرچک، می توانید آن را با روغن زیتون ترکیب و سپس آن را بر روی مژه بزنید. روغن کرچک اثرات شگفت انگیز بر رشد مژه دارد.

برای دیدن محصولات مراقبت از پوست کلیک کنید .