چهار مورد از آزاد کننده های فرمالدئید در لوازم آرایشی که باید از آنها دوری کرد

فرمالدئید نوعی ماده شیمیایی بسیار سمی است که هنوز تحت پوشش نام “فرمالدئید” در عنوان  تعداد زیادی از محصولات آرایشی و بهداشتی یافت میشود که اغلب در تماس نزدیک با مصرف کنندگان قرار نمیگیرد. حتی اگر ما سخت در اجتناب از فرمالدئید کوشش کنیم آن به عنوان یک عنصر شناخته شده است.

دلیل این است که بسیاری از مواد نگهدارنده و ضد میکروبی هنوز هم محبوب در کرمهای پوست روز، بدن، مو و بهداشت محصولات مدرن استفاده می شود . آزاد کننده های فرمالدئید “re leasers formaldehyde” در واقع شروع به انتشار این ماده شیمیایی سمی میکنند که به عنوان یک ماده نگهدارنده بسیار موثر است. با این حال، برای سیستم ایمنی بدن و سیستم عصبی ما بسیار سمی می باشد و همچنین یک ماده سرطانزای عمده ناخته میشود.

فرمالدئید از بیشتر نگهدارنده ها آزاد و سمی تر است. دلیل این است که آنها طراحی شده اند که به آرامی تجزیه شوند ، تاثیر نگهدارنده بیشتر طولانی مدت که ممکن است همچنان با انجام این یک بار آنها به بدن شما جذب شود.

همانطور که احتمالا می دانید، بسیاری از مواد شیمیایی در بدن برای سالها باقی میماند. در زیر به لیستی از  رایج ترین مواد تشکیل دهنده آزاد کننده فرمالدئید میپردازیم:

Quaternium-15

Quaternium-15 نمک آمونیوم چهارتایی است.  که اغلب به عنوان بخشی از آنچه که معمولا “معجون” زیادی از مواد نگهدارنده در محصولات شخصی و مراقبت از پوست که نیاز به عمر مفید طولانی دارند استفاده می شود. این یک اهدا کننده فرمالدئید شناخته شده است. حتی توسط اتحادیه اروپا به عنوان یک عنصر که ممکن است در لوازم آرایشی سالم به کار برود استفاده از آن محدود بوده و مضر شناسایی شده است. همچنین در رنگ های لاتکس، انواع صنعتی چسب و سایر محصولات اصلی استفاده می شود. Quaternium-15 نیز به عنوان یک محرک سیستم ایمنی بالقوه شناسایی شده اند که باعث واکنش های آلرژیک شدید میگردد.

DMDM هیدانتوئین hydantoin :

این نگهدارنده دیگری است که در پشت چند برچسب مواد تشکیل دهنده در هنگام مرور بخش سلامت و زیبایی پیدا می کنید. این ماده برای استفاده در لوازم آرایشی و بهداشتی در ژاپن به دلیل نگرانی های ایمنی محدود شده است.

نگرانی هایی است که ممکن است باعث تحریک بافت شود و نیز ممکن است با ایمنی بدن تداخل به وجود آورد.

اوره , Urea

اوره یک خانواده از مواد نگهدارنده است که در آزاد کردن فرمالدئید نیز جهت تکیه به نگه داشتن محصولات در قفسه ها می باشد.  این نگاه بر روی برچسب مواد تشکیل دهنده به عنوان هم Diazolidinyl اوره و اوره imidazolidinyl ظاهر می شود. این به عنوان تحریک کننده پوست و بافت  شناخته شده است.

Hydroxymethylglycinate سدیم

این ماده معمولا نه تنها به عنوان یک ماده نگهدارنده است، همچنین به عنوان افزودنی برای محصولات مراقبت از مو برای صاف یا نرم شدن استفاده می شود. از آن نیز به عنوان یک آلرژن بالقوه نام برده شده است.

در واقع به عنوان یکی از پایین ترین از اهدا کنندگان و متمایل به انتشار فرمالدئید.. این ماده همچنین می تواند به عنوان یکی از موارد زیر ذکر شده باشد: گلیسین، N- (هیدروکسی) – مونو سدیم نمک؛ گلیسین، N- (هیدروکسی) -، سدیم نمک؛ N- (Hydeoxymethyl) گلیسین، سدیم نمک.

منابع برای این مقاله عبارتند از:

http://ec.europa.eu

http://www.mybeautyspace.com

http://swiftcraftymonkey.blogspot.com

http://www.goodguide.com